Po víkende je stav 1:1

Štvrťfinále play-off sa rozbehlo prvými zápasmi, v ktorých sme si to rozdali s Dragons Hlohovec. Z organizačných dôvodov sme zápasy museli odohrať na palubovkách susedných miest, nakoľko naše palubovky boli obsadené. Počas víkendu sa odohrali dva zápasy, ktoré si zhodnotíme nižšie.

9
:
6

Prvý zápas sa začal opatrne najmä z našej strany, nakoľko pre viacerých hráčov to bol prvý kariérny zápas v play-off, čo sa odzrkadlilo aj na ich výkone. Väčšinu zápasu sme doháňali náskok súpera, ktorý si po našich zbytočných chybách vypracoval. Po dvoch tretinách sme prehrávali 5:6, no vďaka skvelej tretej tretine, ktorú sme vyhrali 4:0, sa nám podarilo triumfovať pomerom 9:6. V sérii sme sa ujali vedenia 1:0. Pre náš tím to bola historicky prvá výhra v play-off.

6
:
13

Do druhého zápasu sme nastúpili s mierne pozmenenou zostavou. Do brány sa postavil Dominik Bernáth, ktorý mal menšiu zápasovú prax kvôli pracovným povinnostiam a v útoku nás posilnil najlepší strelec nášho tímu Marek Laktiš, ktorý sa vrátil po zranení. 
Zápas sme začali zbytočným inkasovaným gólom, ktorý akoby predpovedal priebeh zvyšku zápasu. Prvá tretina bola ako cez kopirák z predošlého zápasu, keď sme ju prehrali 1:3. V druhej tretine sme totálne vybuchli a naša hra sa úplne rozsypala. Inkasovali sme neuveriteľných 7 gólov, z čoho sme sa žiaľ už nedokázali vyhrabať. Do tretej tretiny sme spravili niekoľko zmien. Do brány sa postavil Jakub Mišík a prehádzali sme formácie. Čiastočne sa nám podarilo zastaviť gólostroj Hlohovca, ktorý každú našu chybu dokázala potrestať gólom. Chalanom nemôžeme uprieť snahu, no dnes sme, žiaľ, ťahali za kratší koniec. 

Stav série je vyrovaný 1:1. Ďalšie zápasy štvrťfinále sa odohraljú 23. a 24. 3 na palubovke súpera. 

Návrat hore