Medzinárodný deň florbalu 2024

V roku 2016 zaviedla Medzinárodná florbalová federácia dátum 12. apríl ako deň osláv Medzinárodného dňa florbalu. Po roku tu tak bude ďalší ročník dňa, počas ktorého žije Slovensko florbalom ešte viac ako kedykoľvek. Heslo „s florbalkou do školy“ bude opäť platiť na slovenských školách

Chceme, aby si deti vo svojej škole napríklad počas hodín telesnej výchovy, počas veľkej prestávky alebo po vyučovaní, alebo v telocvični, vonku na dvore, s chuťou zabehali, zahrali si florbal, pretože šport a pohyb sú skvelé v akejkoľvek podobe. A keďže hráme vždy fair-play, tak veríme, že si florbal vyskúša skutočne každý. Aj tí, ktorí florbalku nemajú alebo si ho nikdy nemohli vyskúšaťBudeme sa tešiť, ak im florbalku aspoň na chvíľu požičajú ich kamaráti a spolužiaci. Šport totiž spája a pekné gesto nás robí lepšími. Aj preto nerátame počet prinesených florbaliek do škôl ani počet zapojených žiakov, žiačok, pretože veríme, že v tento deň si florbal vyskúšajú všetci.

Fantázii sa medze neklamú a ako už býva zvykom, školy si na tento deň pripravujú rôzne florbalové aktivity. Či už ide o turnaje, zápasy pod holým nebom, v telocvičniach, na chodbách, preverenie a porovnanie florbalových zručností alebo ďalšie aktivity, ktoré vyčaria úsmev na perách a pri ktorých sa deti aj trošku zapotia. 

Florbal na základných a stredných školách už skutočne veľkú obľubu. Dôkazom sú školské súťaže, turnaje, florbal ako súčasť telesnej výchovy alebo krúžkovej činnosti. Sme veľmi radi, že aj tento rok sme na Medzinárodný deň florbalu získali záštitu od Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky.

Už teraz sa tešíme na to, čo nám Medzinárodný deň florbalu 2024 prinesie. Nech žije florbal! Kde? Po celom Slovensku. Kedy? No predsa v piatok 12. apríla. 

Zdroj: SZFB

Návrat hore