Výsledková mizéria pokračuje

Výsledková mizéria sa mužom nepodarila prelomiť ani v domácom prostredí proti FBK Púchov a FBC Skalica. Išlo už o druhé vzájomné zápasy v tejto sezóne. Púchov nám prišiel oplatiť prehru z prvého zápasu a Skalica zase potvrdiť dominanciu v súťaži, kde ešte nenašla premožiteľa. O tom ako sa vyvíjali zápasy nám povie hrajúci tréner Marián Balog.

„Do zápasov sme museli nastúpiť bez štyroch členov základnej zostavy, či už zo zdravotných alebo organizačných dôvodov. Na tento fakt sme boli pripravení už deň vopred, takže to nemalo vplyv na náš výkon. Proti Púchovu sme síce rýchlo inkasovali, no podarilo sa nám otriasť a otočiť skóre. Súper bol však kvalitný a odpovedal rovnakou mincou. V tomto duchu prebiehala prvá tretina, ktorú dokázali hostia vyhrať 5:4. Naša hra nebola zlá, no znova, ako minulé zápasy, zlyhávame v koncovke. Zatiaľ čo my nedokážeme svoje šance premeniť a na gól sa poriadne nadrieme, súper svoje šance poľahky premieňa. V tomto zápase nás ubíjalo najmä to, keď sa nám podarilo znížiť stav zápasu, súper takmer okamžite odpovedal. Nedokázali sme sa tak dotiahnuť na Púchov, ktorý nám odskočil na rozdel piatich gólov. Naši frustrovaní hráči v poslednej dvojminútovke inkasovali ešte tri lacné góly, čo znamenalo výsledok 7:15. Výsledok vyzerá hrozivo, no nemyslím si, že zodpovedá priebehu hry.
Ďalší zápas nás čakal líder zo Skalice. Zápas mal podobný priebeh ako prvý vzájomný duel, kde sme superovi dokázali konkurovať, ako tak, prvú polovicu zápasu. Súper hral umne, počkal si na svoje príležitosti, ktoré s ľahkosťou na hokejkách využíval. Častokrát sme boli svedkami ukážkových kombinácii do prázdnej brány. Skaličania boli silní na lopte a dominovali v osobných súbojoch. Hernú prevahu pretavili do jasného víťazstva 13:3.
 
 
Ďalšie kolo sa uskutoční na našej palubovke, konkrétne 7.11 v MŠH Nitra, kde vyzveme FK AS Trenčín FBC Levice.

foto: Miroslav Slávik

Návrat hore